Montreali olimpia 1976 > Olimpia - wyw.hu

Tartalom:
Talált weboldalak ebben a kategóriában: Montreali olimpia 1976 > 2 weboldal. Kategória leírása: Momtreal három pályázó közül nyerte el az ötkarikás játékok megrendezésének jogát. A játékok biztonságát 16 000 rendőr felügyelte. Érdekesség hogy az olimpiák történetében először nem nyert aranyat a rendező ország.

olimpia.wyw.hu Rendezés: PageRank szerint | Találatok szerint | Értékelés | Névsor szerint

Montreal 1976: afrikaiak nélkül

Az első nagy olimpiai bojkott Montrealhoz köthető: 22 afrikai ország nem állt rajthoz az 1976-os játékokon, s Tajvan is hazautazott. Doppingügyekben nem volt hiány - évekkel később derék férfi lett az egyik NDK-s sportolónőből. A mieink igencsak visszafogottan teljesítettek, csak négy aranyérmet nyertek.

976, Montreal - bojkott, kelet-német csodadoktorok és Comaneci

Minden idők legveszteségesebb olimpiáját rendezték a kanadaiak. A tervezett 310 millió helyett 1400 millió dollárba kerültek a költségek. Ráadásul politikai vita és bojkott is beárnyékolt a játékokat.

ma.hu
Oldal leírása
olimpia.wyw.hu: Olimpia katalógus. 2008-as Olimpiai Játékok Peking. Az olimpia története, események, sportolók, Magyar olimpiai bajnokok.
Gyűjteményünkben 300 válogatott Olimpia témakörhöz kapcsolódó link közül válszthatsz!